Zakończyliśmy mecze fazy grupowej. Drużyna trenerki Karoliny Wieczorek awansowała do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie A. W drugi spotkaniu GTK Arka Gdynia pokonała MLKS MOS Rzeszów 67-29.
Najlepszą punktującą spotkania była Julia Zaremba – 13 pkt, 4 zbiórki i 3 asysty.

Do Ćwierćfinałów awansowały:

  1. Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.
  2. Enea AZS Szkoła Gortata Poznań,
  3. Energa MG 13 Politechnika Gdańska,
  4. MUKS Poznań
  5. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
  6. SKS 12 Warszawa,
  7. Basket 25 Bydgoszcz

Mecze 1/4 finałów otwierają Gdynianki o godzinie 13:15. Naszym przeciwnikiem będzie Poznański MUKS.
W tym dniu odbędą się również mecze o miejsca 9 – 12.

 

Wystartowały Mistrzostwa Polski U-18

1 września rozpoczął się turniej Finałowy Mistrzostw Polski U-18, w którym prawo gry uzyskały po dwie najlepsze drużyny z czterech sklasyfikowanych stref wg rankingu Wydziału Szkolenia PZKosz oraz po jednej drużynie z pozostałych stref.
Z uwagi na Pandemie COVID-19 12 najlepszych drużyn w kraju mecze finałowe rozgrywa na dwóch halach sportowych:

– CENTRUM SPORTU AKADEMICKIEGO POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
– HALA GIER GDYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU

Grupa A

– UKS Basket Aleksandrów Łódzki

– GTK Arka Gdynia

– MLKS MOS Rzeszów

Grupa B

– ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp.

– MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski

– MUKS Poznań

Grupa C

– Energa MG13 Politechnika Gdańska

– KS Pogoń Ruda Śląska

– SKS 12 Warszawa

Grupa D

– ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań

– Wisła CANPACK Kraków

– Basket 25 Bydgoszcz

Drużyna GTK Arka Gdynia prowadzona przez trenerkę Karolinę Wieczorek po wyrównanym meczu odniosła zwycięstwo nad drużyna UKS Basket Aleksandrów Łódzki 70-65
Popisowo zagrały Kamila Borkowska która dominując na desce przeciwnika zebrała 22 piłki,  15 punktów i 6 bloków, Magdalena Szymkiewicz, która zdobyła 29 punktów  oraz Julia Zaremba trzeci strzelec zespołu! MVW spotkania zostałam jednogłośnie Kamila Borkowska.

Wyniki pozostałych spotkań:

Hala I

Szkoły Gortata Politechnika Gdańska vs. SKS 12 Warszawa 86-55

Enea AZS Szkoła Gortata vs. Basket 25 Bydgoszcz 93-54

Hala II

MUKS Poznań vs. MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 72-67