Get Adobe Flash player

Aktualności GTK Gdynia

Kadetki VBW GTK Gdynia drugie w Mistrzostwa Polski

Koszykarki VBW GTK Gdynia zostały wicemistrzyniami Polski do lat 16. W turnieju finałowym, który odbywał się w Tarnowie, wygrały wszystkie mecze grupowe, aby następnie zmierzyć się w finale z MKS MOS Procom Systems Wrocław. Niestety, rywalki okazały się znacznie mocniejsze. Podopieczne Karoliny Wieczorek wróciły więc do domów ze srebrnymi medalami.

kadetki srebro tarnow

Kadetki Gdyńskiego Towarzystwa Koszykówki - VBW GTK Gdynia zajęły 2. miejsce, choć po fazie grupowej mogły mieć apatyty na złoto. Wygrały bowiem w niej wszystkie spotkania. A to sprawiło, że wychodząc z pierwszego miejsca awansowały do półfinały rozgrywek. W nim pokonały UKS La Basket Warszawa 73:63 co dało im finał.

Tam poniosły jednak jedyną porażkę, przegrywając z bardzo silną ekipą MKS MOS Procom Systems Wrocław 50:94. Najlepszą zawodniczką gdyńskiej drużyny została Zuzanna Kulińska, która znalazła się również w najlepszej piątce turnieju. W caej imprezie zdobyła łącznie 77 punktów, co daje średnią 15,4. Przypomnijmy, że zespół ten dwa lata temu w Mistrzostwach Polski U14 zajął trzecie miejsce.

Kadra trenerska oraz zawodniczki VBW GTK są również podstawą reprezentacji Polski do lat 16. Karolina Wieczorek - asystentka trenera kadry, Monika Lelek - fizjoterapeutka, Zuzanna Klugman, Zuzanna Kulińska, Alicja Żytkowska - reprezentantki.