Get Adobe Flash player

2012 - Juniorzy U-18

Mistrzostwo Polski Juniorów U-18

Koszykarze GTK Gdynia zostali mistrzami Polski juniorów U-18, wygrywając w spotkaniu finałowym z STK Czarni Słupsk 79:64. W turnieju finałowym uczestniczyło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasz zespół prowadzony przez Rafała Knapa występował w składzie: Cendrowski Maurycy, Derkowski Jakub, Jarociński Konrad, Koźluk Krystian, Krefft Paweł, Migała Mateusz, Nałęcz Wiktor, Pęksyk Maciej, Pietkiewicz Jakub, Rajkowski Filip, Struski Filip, Wisiecki Maciej, Wróbel Bartosz, Żołnierewicz Przemysław.

Mecze grupowe:

  • STK Czarni Słupsk - GTK Gdynia 79:78 (24:17, 21:14, 19:25, 15:22)
Najwięcej punktów dla GTK zdobyli: Wróbel Bartosz 23(4x3), Struski Filip 17 (1x3), Migała Mateusz 15, Derkowski Jakub 12 (1x3), Wisecki Maciej 3 (1x3), Pietkiewicz Jakub 4, Rajkowski Filip, Żołnierewicz Przemysław po 2
  • WKK Wrocław - GTK Gdynia 62:78 (21:27, 11:8, 13:23, 17:20)
Najwięcej punktów dla GTK zdobyli: Wróbel Bartosz 25 (6x3), Migała Mateusz 13, Struski Filip 10, Derkowski Jakub 7 (1x3), Krefft Paweł, Żołnierewicz Przemysław, Wisiecki Maciej po 6, Pietkiewicz Jakub 4, Rajkowski Filip 1, Jarociński Konrad, Cendrowski Maurycy, Pęksyk Maciej po 0
  • GTK Gdynia - Novum Bydgoszcz 112:74 (36:27, 29:19, 18:12, 29:16)
Najwiecej punktów dla GTK zdobyli: Struski Filip 26(3x3), Derkowski Jakub 25(2x3), Migała Mateusz 20, Żołnierewicz Przemysław 14, Wróbel Bartosz 9(2x3), Pietkiewicz Jakub, Krefft Paweł, Rajkowski Filip po 4, Pęksyk Maciej, Wisiecki Maciej po 3, Jarociński Konrad, Cendrowski Maurycy po 0
Półfinał:
  • GTK Gdynia – Trefl Sopot 77:75 (19:19, 29:18, 12:16, 17:22)

Najwięcej punktów dla GTK zdobyli: Wróbel Bartosz 26(7x3), Żołnierewicz Przemysław 15 (1x3), Derkowski Jakub 12(3x3), Pietkiewicz Jakub 10, Migała Mateusz 7, Struski Filip 7 (1x3) , Wisiecki Maciej 0

Finał:

  • GTK Gdynia – STK Czarni Słupsk 79:64 (23:18, 19:21, 20:12, 17:13)

Najwięcej punktów dla GTK zdobyli: Migała Mateusz 25, Wróbel Bartosz 16(4x3), Struski Filip13, Derkowski Jakub 12, Żołnierewicz Przemysław 9 (1x3), Wisiecki Maciej 4, Krefft Paweł, Rajkowski Filip, Jarociński Konrad, Cendrowski Maurycy, Pęksyk Maciej, Pietkiewicz Jakub po 0

 

Końcowa kolejność:

1. GTK Gdynia
2. STK Czarni Słupsk
3. Trefl Sopot
4. Rosa Sport Radom
5. PBG Basket Junior Poznań
6. Novum Bydgoszcz
7. MKS Polonia Warszawa
8. WKK Wrocław

MVP – Daniel Szymkiewicz (Trefl Sopot)

Pierwsza piątka:
- Jakub Derkowski (GTK Gdynia)
- Bartosz Wróbel (GTK Gdynia)
- Jakub Garbacz (Rosa Sport Radom)
- Filip Taisner (PBG Basket Junior Poznań)
- Kacper Borowski (STK Czarni Słupsk)

Nagroda dla najmłodszego zawodnika turnieju: Wiktor Sewioł (Trefl Sopot) – rocznik 1997

Punkty:
1. Daniel Szymkiewicz (Trefl Sopot) 22.4
2. Bartosz Wróbel (GTK Gdynia) 19.8
2. Damian Jeszke (MKS Novum Bydgoszcz) 19.8
4. Kacper Borowski (STK Czarni Słupsk) 19.4
5. Artur Suchodolski (WKK Wrocław) 18.5

Asysty:
1. Jakub Derkowski (GTK Gdynia) 7.0
2. Paweł Dzierżak (Trefl Sopot) 4.2

juniorzy_2012_-_final

fot. Adam Chmielewski

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie ze strony Fundacji Helios. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz <<tu>>.